Doména je najlacnejšia reklama

     Už ste si spočítali, že doména je najlacnejšia internetová reklama? Čítajte prečo ... web reklama pomocnik

Najväčší reklamný formát na internete je vaša vlastná webová stránka. V súčasnosti mať firemný web na vlastnej doméne je už bežný štandart. No len niektoré firmy prišli aj na to, že doména je najlacnejšia reklama na internete a majú zaregistrovaných viac domén.

     Okrem názvu svojej firmy si registrujú ako doménu aj kľúčový produkt , ktorého názov je všeobecne známy. Ak majú viac takýchto produktov, registrujú si ich všetky. Môže sa stať že to za nich urobí konkurencia.

     Bežne používané slová sa dobre pamätajú aj propagujú. Žiaľ väčšina z nich sú ako domény už obsadené.

Čo robiť, ak doména, o ktorú mám záujem je obsadená?

  1. Ak nastane takýto prípad skúste sa inšpirovať a vyberte si nejaký všeobecnejší názov. Vytvorte si doménu z kombinácie 2 kratších bežných slov. Napr. zakulturou.sk, nacesty.sk, prevyrobu.sk ... Názov by mal znieť zaujímavo, má sa dobre vyslovovať aj písať. Pozor na názvy, v ktorých ľahko dôjde k preklepom, zámene i/y.
  2. Vyskúšajte názvy domén nielen s koncovkou .sk ale aj .s inými koncovkami – napríklad eu, .biz, net, .biz, .org, .info


     Intuitívne názvy domén jednoznačne určujú, čím sa zaoberáte. Potom pri propagácií vašej firmy stačí uvádzať názov vášho webu – doménu.

    Ešte jedna výhoda „zaujímavých domén“. S doménami sa bežne obchoduje. Ak vlastníte zaujímavú doménu, môže to byť najcennejší majetok, ktorý vlastní vaša firma.

    Ako si správne vybrať doménu nájdete si prečítajte v článku 7 zásad, ako si vybrať správnu doménu

Prečo webreklamu od nás?

  • Získate web reklamu na mieru – navrhneme vám reklamu podľa toho, kto sú vaši zákazníci
  • Využijete účinnú web reklamu v regióne v Sieti mestských portálov Virtualne.sk
  • Urobíme vám reklamu v Google, na Facebooku, podľa zamerania vašej firmy