Registrácia do katalógov

Registrovať sa do katalógov? Má to nejaký význam? 
Mám sa zaregistrovať aj tam, kde je to platené?

    Toto sú bežné otázky, ktoré si kladú majitelia webov a ich administrátori. Tí, ktorí trochu „pričuchli“ k SEO (search engine optimization – optimalizácií pre vyhľadávače) vedia, že táto časť práce na internete ich neminie.
Registrácia do katalógov je jednou z techník linkbuildingu.  Linkbuilding je jednoducho povedané získavanie liniek - spätných odkazov. Presnú definíciu nájdete aj na Wikipédií. 

     Počet a kvalita liniek, ktoré ukazujú na určitý web výrazne ovplyvňuje pozíciu tohto webu v Google. Patrí to k najdôležitejším kritériám, ktoré Google zohľadňuje pri radení odkazov pri vyhľadávaní.

Pri registrácií do katalógov treba brať do úvahy, z akého katalógu získate linku 

Zohľadnite hlavne tieto 2 pravidlá :

  1. Aká bude kvalita daného linku, t.j aký pageRank má stránka katalógu, kde sa váš link bude nachádzať. Čo je to PageRank
    Pozor, pozrite si PR konkrétnej stránky, kde bude umiestnený váš odkaz a nie PR úvodnej stránky katalógu.
  2. V akej „spoločnosti“ sa váš link nachádza – t.j. či linka sa nachádza pri obsahovo príbuzných linkách a informáciách k vášmu webu. Uvediem praktický príklad:
    Napríklad web sa zaoberá predajom tieniacej techniky. Registrácia v nejakom stavebnom katalógu má preň väčšiu hodnotu, ako linka umiestnená napríklad na portáli o varení. Aj keď portál o varení má možno väčšiu návštevnosť. 

    Ak celú problematiku registrácie do katalógov a linkbuildingu veľmi zjednodušíme, tak môžeme povedať, že čím viac liniek ukazuje na váš web, tým lepšie.  Ale netreba si zabudnúť všimnúť aj PR stránok, kde konkrétne linku na váš web umiestnite a jeho tématické zameranie.  

    Viac o linkbuildingu nájdete aj na www.katalogovezapisy.sk/zdroj-pre-linkbuilding

Prečo webreklamu od nás?

  • Získate web reklamu na mieru – navrhneme vám reklamu podľa toho, kto sú vaši zákazníci
  • Využijete účinnú web reklamu v regióne v Sieti mestských portálov Virtualne.sk
  • Urobíme vám reklamu v Google, na Facebooku, podľa zamerania vašej firmy